YouTube jest serwisem, bez którego ciężko byłoby wyobrazić sobie dzisiejszy świat. Znany jest z tego, że znajduje się na nim niemal wszystko – od filmów, aż po różnego rodzaju utwory muzyczne. Te ostatnie jednak da się odsłuchiwać wyłącznie z otwartą aplikacją – aby znaleźć inny sposób właśnie na to, trzeba dowiedzieć się, jak ściągnąć muzykę z youtube.

Opcje pobierania muzyki z YouTube

Jedną z podstawowych opcji na pobieranie muzyki z wyżej wspomnianego portalu multimedialnego jest skorzystanie z świadczących tego typu usługi serwisów online. Są one bezpłatne, działają szybko, a niektóre pozwalają nawet na określenie jakości utworu, który pobieramy.

Drugą i bardzo rozsądną opcją jest zainstalowanie odpowiedniej wtyczki wzbogacającej naszą przeglądarkę właśnie o opcję pobierania. Dzięki niej wystarczy przejść na stronę filmiku z utworem muzycznym, a następnie kliknąć odpowiedni przycisk. Szybko, sprawnie i wygodnie – bez zbędnych komplikacji.

Podsumowanie

YouTube jest potężnym serwisem, na łamach którego znaleźć można niemal każdy utwór muzyczny oraz jego cover, a także mnóstwo remixów czy dzieł niezależnych artystów, których próżno byłoby szukać gdzieś indziej. Zastanawiając się, jak ściągnąć muzykę z youtube możemy sięgnąć po sprawdzone narzędzia, których współcześnie jest co najmniej kilka. Zazwyczaj wystarczy tutaj kilka kliknięć, by utwór muzyczny trafił na nasz pulpit w wersji gotowej do przeniesienia czy to na urządzenie mobilne, czy też do folderu z naszymi ulubionymi utworami.