Rocket League jest grą sportową, która jest wyprodukowana oraz także wydana przez studio niezależne Psyonix na osobiste komputery, Xboksy One oraz Playstation 4. Tytuł był poświęcony futurystycznemu sportowi, w którym zawodnicy się starają wbić piłkę do bramki samochodami. Jeśli chodzi o zasady gry, to są one bardzo proste. Podczas rozgrywki sterujemy samochodem z rakietowym napędem, a naszym zadaniem jest wbicie wielkiej piłki bezpośrednio do bramki przeciwnika. Po strzeleniu gola gra wraca na środek. Grać w pojedynku może, w multi lokalnym lub też przez sieci nawet z osobami, które posiadają wersję na całkiem inną platformę.

Samochody w zasadzie nie mają żadnego wskaźnika energii ani też specjalnych ataków, jednak pomimo to możemy się starać taranową rywala, aby móc mu przeszkodzić w zdobyciu punktów. Pojazdy także są w stanie skakać oraz także używać nitro, które zregenerować można odwiedzając wskazane na arenie miejsce. Samochody się da kustomizować przy pomocy wielu elementów. Nie mają one jednak wpływu na osiągi sprowadzając się tylko i wyłącznie do estetycznych funkcji.

Rocket League posiada kilka standardowych jak na sportową grę trybów zabawy. Tutaj znajdziemy mecz pojedynczy, sezon czy też tryb multiplayer. Dostępny także jest treningowy tryb. Tutaj mamy do czynienia z kilkoma mini gierkami, które umożliwiają szlifować umiejętności w kilku ważnych dziedzinach. Mecze standardowo trwają po pięć minut. Naprawdę jest to świetna gra.